Vai auto ir droši iegādāties portālā ss.lv?

octa apdrošināšanaTie, kuri kaut reizi ir iegādājušies automašīnu, zina to, ka šis process nebūt nav vienkāršs. Pirmkārt, tas prasa laiku, jo nepieciešams rūpīgi izvērtēt to, kādu auto īsti vēlamies pirkt, kā arī, protams, ir jāsaprot, cik daudz esam gatavi maksāt par vēlamo transporta līdzekli. Tā kā tikai neliela daļa autovadītāju var atļauties iegūt savā īpašumā pilnīgi jaunu spēkratu, daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas pirkt lietotas mašīnas. Tās iespējams iegādāties dažādos veidos – no draugiem vai radiniekiem, dodoties uz lietotu auto tirdzniecības vietām, kā arī, izmantojot sludinājumu portālus. Viena no populārākajām vietnēm, kur tiek pārdoti dažādi transporta līdzekļi, ir ss.lv. Lai arī šis varētu būt viens no ērtākajiem veidiem, kā vienuviet apskatīt un salīdzināt dažādas mašīnas un to cenas, tomēr, vai esam padomājuši par to, cik droši ir pirkt automobili šajā portālā?

Kaķis maisā

Pirmkārt, mēs nekad nevaram būt pilnībā pārliecināti par to, ka automašīna, kuru redzam fotogrāfijā, tiešām ir tādā tehniskā stāvoklī, kā to aprakstījis sludinājuma autors. Tā kā šajā sludinājumu portālā netiek kontrolēts tas, vai pārdevēja sniegtā informācija ir patiesa, jums pašiem atliek paļauties uz sevi, vai arī pieaicināt kādu lietpratēju auto jomā. Lai nenopirktu kaķi maisā, pirms dodaties apskatīt klātienē izvēlēto mašīnu, noteikti pārbaudiet tās vēsturi datu bāzēs. Tā varēsit noskaidrot, vai transporta līdzeklis nav zagts, bijis iekļuvis smagā avārijā, vai kā citādi bojāts. Rūpīgi izpētiet pieejamos informāciju, kā arī parādiet to kādam speciālistam, kurš noteiktu, vai norādīties dati nav pārlieku “rožaini”.

Darījums ar svešu personu

Kā mēs visi zinām, cilvēki ne vienmēr mēdz būt godīgi un atklāti. Arī šajā gadījumā, runājot par automašīnas iegādi, izmantojot sludinājumu portālu, esiet piesardzīgi un neticiet visam, ko stāsta mašīnas pārdevējs, pirms neesat to pats pārbaudījis. Nereti šādās vietnēs spēkratus mēdz pārdot arī tādas personas, kuras par lētu naudu ir iegādājušās vecus un jau krietni nolietotus automobiļus, nedaudz tos uzlabojuši, un uzdod par mazlietotiem. Vēlreiz atgādinām – ja paši neesat zinoši šajā nozarē, pērkot auto no svešiniekiem, noteikti konsultējaties ar kādu profesionāli, kurš pārzinātu tās lietas, par kurām mašīnu pircēji biežāk tiek maldināti.

Cena nav akmenī iekalta

Ja tomēr esat izlēmuši iegādāties kādu transporta līdzekli, kuru noskatījāt sludinājumu portālā, esiet gudri un noskaidrojiet, par kādu cenu tādu modeli iespējams iegādāties citur. Tā kā privātie pārdevēji nav gluži tas pats, kas auto salona darbinieki, jūs noteikti varat kaulēties par automašīnas cenu. Un, kad beidzot būsit savu iecerēto transporta līdzekli iegādājušies, neaizmirstiet to apdrošināt ar OCTA, jo bez tās satiksmē piedalīties nedrīkst. Mēs esam par drošiem pirkumiem un atbildīgiem autovadītājiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *