Tipiskākās problēmas, ar kurām saskaras zālāju īpašnieki

bosch akumulatoriSkaists, iekopts zāliens pie mājām, ir gluži kā vizītkarte to īpašniekiem. Ne velti, vieniem tas ir košs, viendabīgs, skaisti nopļauts, kamēr citiem panīcis, nelīdzens un neiekopts.

Šajā rakstā apskatīsim tipiskākās problēmas, ar kurām saskaras ikviens zālāju ierīkotājs.

Sausums – ir izteikta problēma, ar kuru cīnās pavasara beigās un vasarā. Tas rodas no sausiem laika apstākļiem un parasti to mēs novērojam kā dzeltenus, sausus pleķus mūsu zālienā. Lai no tā izvairītos, sausā laikā katru vakaru vajadzētu laistīt zālienu, kā arī šādā laikā retāk to pļaut un atstāt pļauto zāli uz zāliena, lai saule tik ļoti nenodedzina svaigo zāli.

Barības vielu trūkums – šo varam novērot kā izmetušos pleķus, kur neaug zāle, vai gluži otrādi – zālienā uzradusies sūna un nezāles. Šādā gadījumā saprotam, ka zālienam trūkst mēslojums, vai arī tas nav piemērots. Lai to risinātu, visas vasaras garumā vajadzētu veikt mēslošanu ar atbilstošām minerālvielām.

Pelējums – tas var rasties ilgstošos lietus periodos vai mitrumā, kas mūsu klimatiskajos apstākļos visbiežāk ir vasaras beigās, vai rudenī. Pēc izskata to var atpazīt, redzot uz zāles stiebriem bēšus, oranžus vai baltus pelējuma sēņu aizmetņus, kas vēlāk kļūst pelēki. Tādā brīdī zālājs šķiet nepievilcīgs, taču tas nav sabojāts. To vari risināt pavisam vienkārši, laistot dārzu, to vari ar ūdens strūklu aizskalot prom.

Sarkanie pavedieni – ja pamani, ka nelielos plankumos rodas mazas želejveida struktūras sēnīšu kopas, kas parasti ir no bāli rozā līdz sarkanam tonim, tad zini, ka vēlāk šajā vietā zāle kļūs bezkrāsaina. Tā ir sēnīte “Laeti-Saria fuciformis”, kas parasti veidojas pēc stipra lietus, ja zemei pietrūkst skābeklis un tā ir slikti aerēta. Lai to labotu, ir jāuzlabo augsne. Varat pielietot kūdru un veikt papildus mēslošanu.

Lai Tavs zāliens vienmēr būtu skaists un baudāms, neaizmirsti par zāliena regulāru pļaušanu.

Neaizmirstat rūpēties arī par savu pļaušanas ierīci, lai tā Tev kalpotu godam. Bosch akumulatori pieejami arī zāles pļāvējiem, kas garantēs Tev gan labu jaudu, gan izcilu rezultātu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *