Regulāra vaksācija sirdsmieram

regulāra vaksācija

Vai zini, ka āda ir lielākais cilvēka orgāns!?  Kā zināms, tā  parāda kopējo veselības stāvokli, vecumu, emocionālo stāvokli, pozitīvisma daudzumu organismā. Jebkurā gadalaikā, bet jo īpaši vasarā, savai labsajūtai ārkārtīgi svarīga ir regulāra vaksācija, kas ļauj ne tikai iegūt gludu, maigu un samtainu ādu, kas ir katras sievietes sapnis, bet arī iegūt sirdsmieru un vienmēr būtu formā. Liekie matiņi uz ķermeņa var būt pamatīgs traucēklis, tāpēc jau pirms tūkstošiem gadu senajās civilizācijās pret tiem uzsāka cīņu. Vaksācija jeb epilācija ir populārākais veids, kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem visefektīvāk un par salīdzinoši zemu cenu.

Matiņu noņemšanas vēsture

Vēl tajos laikos, kad mūsu senči dzīvoja alās, cilvēka āda bija pamatīgi klāta ar apmatojumu, Tas vadīja termoregulāciju un pasargāja no traumām, tātad-  apmatojumam patiešām bija praktiska nozīme. Cilvēkam attīstoties, apmatojums kļuva par “lieko”, jo nebija funkcionāla iemesla tā eksistencei. Tieši tāpēc skaistumkopšanas šūpulī Senajā Ēģiptē, kur izprata un novērtēja kosmetoloģijas būtisko ietekmi uz cilvēka ārējo izskatu un pašsajūtu, tika izgudrota vaksācija. Lai atbrīvotos no liekajiem matiņiem sākotnēji lietoja skuvekli, pie tam to darīja galvenokārt vīrieši. Diženā Ēģiptes valdniece Nofrete izgudroja cukura epilāciju – izmantojot biezu masu no medus, cukura un augu sulām, liekos matiņus izraut bija krietni efektīvāk, kā izmantot skūšanas metodi.

Vaksācijas norise

Vaksācija ir ideāli piemērota  kāju, roku, bikini zonas, padušu vai virslūpas epilācijai. Pirms epilācijas āda tiek attīrīta un sagatavota procedūrai.  Ja sievietei ir veselības problēmas, kā ļaundabīgs audzējs, ādas saslimšanas, cukura diabēts, traucēta un nepietiekama asinscirkulācija, lūzumi, sastopami, pirms procedūras noteikti nepieciešama konsultācija ar ārstu par to, vai šajā brīdī vaksācija ir piemērota. Pirms došanās uz procedūru matiņu garumam jābūt vismaz 0.5 cm. Ja matiņi ir īsāki, pastāv risks, ka tie nesalips ar vaksācijas vasku  tie netiks izrauti. Ja ir ticība dabas likumiem, labāk šo procesu veikt dilstošā mēnesī.

Ko darīt, ja sāp?

Vaksācijas meistari ir novērojuši, ka svarīga loma  epilācijas procesā ir menstruālajam ciklam. Ieteicams vaksāciju veikt cikla vidū, jo īsi pirms tā un arī mēnešreižu laikā organisms ir īpaši jūtīgs. Dažkārt sievietēm palīdz pretsāpju medikamenti vai 50 gramus stiprā alkohola – lielāks alkohola daudzums asinīs sajūtas vēl vairāk saasina. Ļoti palīdzēt var pareiza elpošana, piemēram, matiņu raušanas laikā jāveic izelpa, tad process būs nesāpīgāks. Aizturot elpu, var saņemt pretēju efektu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *