Bugatti Chiron

Planētas ātrākais auto – Bugatti Chiron

 2016. gadā kā pasaules ātrakais auto bija Bugatti Veyron Super Sport, bet īsi pirms Ženēvas pasaules automobiļu izstādes, Bugatti ātruma rekorda tronī iecēla jaunu savu garadarbu – Bugatti Chiron. Galvenais un lielākais šīs automašīnas fans un testētājs ir Endijs Voliss – viņa vadībā arī fiksēts un oficiāli atzīts globālais šis tituls. 

 

Ar ko šis auto ir tik ekskluzīvs, kādu ātrumu spēj sasniegt, un kādām ir jābūt automašīnas īpašībām, lai tā kļūtu pasaulslavena?

Vēsture un apbalvojumi

auto apbalvojumi

Bugatti pasaules mērogā savu slavu ir ieguvis kā jaudīgu, iespaidīgu un ātru superauto ražotājs. Savu lielāko slavu ražotājs ieguva ar Bugatti Veyron izlaišanu, kas saņēmis ne tikai auto mīļotāju uzslavas un mīlestību, bet arī vairākas balvas, piemēram, kā divtūkstošo gadu desmitgades auto un 2005. gada pasaules labākais auto “Top Gear” vērtējumā. 

 

Bugatti Chiron ražošanas vieta ir Francijā, Molsheimā. Gadā tiek saražoti tikai 70 Chiron sērijveida automašīnu, kur strādā tikai daži desmiti auto ražošanas speciālistu. Mašīna ir tik ekskluzīva, sarežģīta un no kvalitatīviem materiāliem ražota, ka tās cena ir sākot no 2,4 miljoniem eiro. Bugatti šim modelim ir saņēmuši jau 250 pasūtījumus, tomēr uzņēmums ir nolēmis saražot ne vairāk kā 500 šī modeļa eksemplārus. 

 

Auto modeļa Chiron nosaukums ir par godu autosporta leģendai Luijam Šironam, kurš 20.-30. gados Francijai izcīnija lielāko uzvaru skaitu sacensībās un 56 gadu vecumā kļuva par vecāko Pirmās formulas leģendāru pilotu. 

 

Bugatti Chiron 

 

Ātrums un izturība

auto ātrums

2019.gada 2. septembris, Endija Volisa vadībā, tika sasniegts Bugatti Chiron pasaules rekords, kas bija 490,484 km/h. Tests tika veikts Volkswagen testa poligonā Vācijā. 

Ātruma uzstādīšanas rekords, protams, ir pateicoties 8 litru W16 benzīna motoram, kā arī lielākiem turbo kompresoriem, nekā iepriekšējiem modeļiem, kas kontrolē Chiron divpakāpju turbopūti. Papildus bez tā, šīs sērijas automašīnām ir 1500 zirgspēku jauda un 1600 Nm griezes momenti, kas tiek sasniegti diapazonā no 2000 – 6000 kloķvārpstas apgriezieniem minūtē. Paātrinājums līdz 100 kilometriem stundā tiek sasniegts 2,5 sekundēs un mazāk. 

 

Chiron modeļa oglekļa šķiedras monokoks tiek izgatavots četrās nedēļās un tā ražošanā tiek izveidots tik stingrs prototips, ka to varētu pielīdzināt LMP1 klases versijām, kuras izmanto tikai sacensībās. 

 

Riepas un vizuālais izskats

Runājot par riepām, Chiron modelim tiek ražotas arī speciālas riepas, kas tiek veidotas no jaunas, adaptīvas balstiekārtas, kam ir pieci režīmi, uzlabota titāna izplūdes gāžu sistēma un jaudīgi, lieli katalizātori. Bremžu sistēma tiek pielīdzināta Formula 1 tehniskajiem auto modeļiem.

 

Arī vizuālā uzbūve ir veidota, lai priecētu acis, kā arī īpaši pielāgota aerodinamikai. Chiron modeļi ir par 25 cm garāki un zemāki par sērijveida modeļiem. 

 

Tikmēr, kamēr pasaulē tiek ražotas eksluzīvas automašīnas, steidz parūpēties arī par savu automašīnu, pārbaudi tās tehnisko stāvokli un to, vai ir aktīva obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Vajadzības gadījumā, pārbaudi sava auto apdrošināšanas izmaksas izmantojot OCTA kalkulatoru. OCTA kalkulators ir ērts veids, kā salīdzināt dažādu apdrošināšanas kompāniju piedāvājumu un izvēlēties sev visizdevīgāko!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *