Pirmā sadarbība ar lāzerprinteri

Kātridžu uzpilde 2Mans uzdevums uz rītdienu jaunajā darbavietā bija uzpildīt printera kārtridžus, jo dokumentos drukātais teksts sāka parādīties slimnieku bālā krāsā. Kas ir printera kārtridži? Ar ko un kur tos uzpildīt? Šādi jautājumi man acumirklī nebija atbildami. Kā kārtridžus atceros tikai tās ‘’Mortal kombat’’ un ‘’Supersonic’’ kastītes, kuras liku bērnības kompjūterī. Bet jaunais darba devējs taču nebūs domājis tos! 

Nezaudējot pašcieņu priekšnieka acīs, es sāku meklēt atbildes tīmeklī. Protams, ka youtubē atradu, kā to izdarīt mājas apstākļos: https://www.youtube.com/watch?v=BmLZAa6Z27U. Taču tas man būtu par sarežģītu, jo tā  var sabojāt arī kompānijas 1000 eiro vērto printeri. Tad kādā latviešu lapā kartridzuuzpilde.lv atradu meklētās atbildes. 

Mājaslapā sniegtā informācija deva galveno ieskatu par to, kad un cik bieži printeru kārtridži ir jāuzpilda vai jānomaina uz jauniem. Taču mans problēmjautājums bija vēl lielāks un muļķīgāks. Vispirms bija jānoskaidro, vai darbavietas printeris ir tintes vai lāzerdrukas. Hā! Pēc printera modeļa nosaukuma noskaidroju, ka tas ir lāzerprinteris.  

Kāpēc tieši lāzerprinteris? 

Mana jaunā darbavieta veselības centra reģistratūrā pieprasa salīdzinoši liela apjoma lappušu druku dienā. Līgumi, dakteru izraksti, rēķini un citi dokumenti  veido patiešām daudz vērtīgas makulatūras. Liela apjoma, ātrai un melnbaltai drukāšanai vispiemērotākie ir lāzerprinteri. Visjaudīgākie spēj printēt pat vairāk kā 100 lpp. minūtē.

Pusdienu pārtraukuma laikā nolīdu klusākā stūrītī un piezvanīju kārtridžu uzpildes servisam. Noskaidroju, ka konkrētā printera modeļa kārtridžus varu atkārtoti uzpildīt. Uzzināju arī, kā to pareizi izņemt no printera un arī to, cik maksās tā uzpilde. Servisa darbinieks man paskaidroja, ka cenas ir redzamas arī mājaslapā.

Lāzerprintera kārtridžu uzpilde: process un izmaksas

Meklētājā ir iespēja ievadīt konkrēto modeli, un tad iespējams redzēt tā kārtridža uzpildes cenu. Lāzerprintera melnbaltā tonera kārtridža uzpilde maksā no 11 – 35 eiro. Krāsainā tonera uzpilde būs nedaudz dārgāka – no 12 – 49 eiro. Ja gadījumā mūsu tonera kārtridži būs nolietojušies, serviss par atsevišķu cenu piedāvās arī detaļu apkopi vai to nomaiņu. Ja arī tad kārtridžs gana labi nedarbosies, tad slimnīcai būs jāpērk jauns.

Nākamajā rītā devos uz servisu. Lai arī iepriekš domāju, ka ar tehniku saistītās lietas ir jādara tikai vīriešiem, tad šī kārtridžu padarīšana nemaz vairs nešķita tik sarežģīta. Kārtridži viegli ietilpa manā rokassomiņā, un nebija smagāki par smaržu pudelīti. Ceļš uz kartridzuuzpilde.lv servisu bija patīkami īss, un mašīnu varēju atstāt turpat pie servisa, turklāt bez maksas. Galu galā ir tik jauki kādreiz izrauties no ierastā ikdienas darba!

Lēnām, mietpilsoniski izbaudīju rīta kafiju tuvējā kafejnīcā, un pēc 25 minūtēm kārtridži bija uzpildīti. Atgriežoties darba vietā, ar kolēģa palīdzību ievietojām kārtridžus atpakaļ printerī. Printējot pirmo lapu, printeris deva paziņojumu, ka kārtridžos ir beidzies toneris. Tas spēja sadusmot pat vienu kārtīgu un pacietīgu latvieti. 

Vai uzpildīts kārtridžs ir lietojams?

Kamēr dusmas vēl svaigas, atkal zvanīju servisam. Izrādās, ka satraukumam nav pamata. Ja printera kārtridžā ir čips, tad tas saglabā informāciju par konkrētajam kārtridžam paredzēto izprintējamo lapu skaitu. Printera ražotājs esot ieinteresēts, lai ne tik zinošs patērētājs šādā gadījumā pirktu jaunus kārtridžus. 

Kārtridžu uzpildes serviss, savukārt, ir ieinteresēts palīdzēt, tāpēc ieteica man veikt dažus manevrus ar printera pogām, lai šādi paziņojumi vairs nerādītos. Atviegloti uzelpoju, un turpināju apgūt jauno darbavietu.

Pēc mēneša ilgas lietošanas printeris atkal sāka drukāt bālas lapas. Atkal, izbaudot citādo darbadienas rītu, devos uz kārtridžu uzpildes servisu. Šoreiz vajadzēja nomainīt kārtridža detaļu. Arī šādu pakalpojumu sniedz servisa komanda no  kartridzuuzpilde.lv. Šoreiz mana kafijas pauze ieilga vēl patīkamākās 40 minūtēs, kad atkal bija jādodas uz darbu. 

 

Juris

Esmu uzņēmējs, kurš nemitīgi meklē jaunas idejas un impulsus, lai attīstītu savu biznesu vispusīgi. Man ir ļoti grūti darīt tikai vienu lietu un tāpat arī atrasties tikai vienā vietā. Stabilitātes sajūtu es gūstu tikai tad, kad pa dienu esmu pabijis vairākās vietās un saticis vairākus cilvēkus. Ja šāda īpatnība piemīt bērniem, viņus sauc par nepastāvīgiem, taču es esmu dzīvs piemērs, ka arī pieaugušie tādi var būt. Turklāt, es nevarētu sevi raksturot kā nestabilu. Esmu vienkārši ļoti daudzpusīgs cilvēks. Esmu ļoti ziņkārīgs. Daudz zināšanas par visdažādākajām tēmām dara mani laimīgu un piepilda manu dzīvi. To redzēsiet arī manos rakstos šai blogā. Tēmas būs ļoti dažādas. Tās lasīt Tev noteikti sagādās daudz jaunu piedzīvojumu un darīs Tavas dienas krāsainākas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *