Labākā zibensaizsardzība – laicīgi uzstādīta sistēma

labākā zibensaizsardzība

Zibens ir elektriskā izlāde starp mākoņiem un zemi galvenokārt rodas negaisa, sniegputeņa vai vulkāna izvirduma laikā- tā ir milzīga elektriska dzirkstele, kas rodas starp pretēji lādētiem laukiem. Atmosfērā vienmēr ir lieli elektrības “krājumi”, līdz ar to tas var rasties visur, kur ir elektriskais lauks. Saprotot dabas parādības varenību un neparedzamo dabu, jau 18.gs. tika izgudrots zibensnovedējs – vertikāls metāla stienis, kas izvirzīts virs aizsargājamā objekta augšdaļas un ar stiepli savienots ar kādu metāla priekšmetu, kas ieraksts zemē. Ar pēc šāda principa aprīkotu iekārtu jābūt aprīkotai katrai ēkai vai objektam, lai to pasargātu no ugunsnelaimes un atsevišķos gadījumos arī izglābtu cilvēka dzīvību.

Zibensaizsardzības sistēmas arī dzīvības glābšanai

Labākā zibensaizsardzība ir laicīgi uzstādīta sistēma ikvienam mājoklim vai būvei. Zibensaizsardzības sistēmas ir vajadzīgas gan cilvēkiem, gan mājokļiem, tāpat arī elektronikai un iekārtām. Latvijā no zibens katru gadu cieš ievērojams skaits mājsaimniecību, kas būtu varējušas glābt savu māju vien ar ierīkotu zibens novedēju. Ik gadu tiek zaudēti tūkstošiem eiro un jāņem vērā, ka ne visiem ir mājokļa un iekārtu apdrošināšana. Iesperot cilvēkam, milzīgā trieciena rezultātā rodas apdegumi, kaulu lūzumi, nervu sistēmas bojājumi, sirds darbības apstāšanās.

Ieteikumi, kā rīkoties negaisa laikā

Zibens ātrums ir 30 000 kilometri stundā un tā temperatūra sasniedz 30000 grādu pēc Celsija skalas. Katrs tā metrs spīd tik spoži, kā miljons simts vatu spuldžu un tā sakarsētais gaiss izraisa pērkonu. Zibens mēdz spert nomaļos un klajos kokos, ēkās vai citos objektos, piemēram, torņos. Ja tas iesper kokā, tajā esošā sula sāk vārīties un no tvaika pārsprāgst, saplēšot koksni, visbiežāk kokā atstājot vagas. Ne velti maģisko zibens spēku cilvēks apbrīno jau tūkstošiem gadu un tā ir viena no senākajām dabas parādībām, par ko dziedātas dziesmas un kas pielūgta un apvīta ar spēcīgāko enerģiju.

Lai saudzētu savu un ģimenes locekļu veselību, ieteicams gan uzstādīt zibensaizsardzības sistēmu, gan ievērot sekojošus noteikumus:

  • Nevajadzētu doties ārpus telpām un jāaizver logi, durvis, dūmvadi;
  • Lai telpā neiekļūtu lodveida zibens, jānodrošina telpas bez caurvēja;
  • Jāizvairās no metāla priekšmetiem – elektroiekārtām, antenām, logiem, durvīm, ūdens krāniem un radiatoriem;
  • Nevajadzētu izmantot mobilos telefonus un sadzīves elektroniku;
  • Ja atrodies klajā laukā, visdrošāk ir nogulties uz zemes pēc iespējas tālāk no ūdenstilpnēm;
  • Nedrīkst slēpties zem kokiem, īpaši atsevišķi augošiem;
  • Kategoriski aizliegts atrasties ūdens tilpņu tuvumā!

Pasargā savu veselību un mājokli!

Juris

Esmu uzņēmējs, kurš nemitīgi meklē jaunas idejas un impulsus, lai attīstītu savu biznesu vispusīgi. Man ir ļoti grūti darīt tikai vienu lietu un tāpat arī atrasties tikai vienā vietā. Stabilitātes sajūtu es gūstu tikai tad, kad pa dienu esmu pabijis vairākās vietās un saticis vairākus cilvēkus. Ja šāda īpatnība piemīt bērniem, viņus sauc par nepastāvīgiem, taču es esmu dzīvs piemērs, ka arī pieaugušie tādi var būt. Turklāt, es nevarētu sevi raksturot kā nestabilu. Esmu vienkārši ļoti daudzpusīgs cilvēks. Esmu ļoti ziņkārīgs. Daudz zināšanas par visdažādākajām tēmām dara mani laimīgu un piepilda manu dzīvi. To redzēsiet arī manos rakstos šai blogā. Tēmas būs ļoti dažādas. Tās lasīt Tev noteikti sagādās daudz jaunu piedzīvojumu un darīs Tavas dienas krāsainākas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *