Kā pasargāt savu datoru, ja to nepieciešams pārnēsāt aukstā laikā?

portativais datorsPortatīvais dators ir jaudīga un noderīga, taču tajā pašā laikā arī plīstoša un salīdzinoši trausla ierīce. Pret to jāizturas saudzīgi un ar rūpēm, it īpaši, pārnēsājot datoru ārpus telpām vēsā un aukstā laikā. Aukstums var negatīvi ietekmēt ierīces darbību, tādēļ ir vairākas lietas, kas jāzina, ja arī Tev šajā ziemā nāksies doties ārpus mājas ar savu portatīvo datoru.

Somas un aizsardzība

Pirmais solis, kas jāveic, rūpējoties par savu portatīvo datoru aukstā laikā, ir piemērotas datorsomas vai maciņi, kuriem ir ne tikai pietiekami labs polsterējums, kas datoru aizsargā no triecieniem, bet arī siltinātā daļa, kas neļauj aukstumam ietekmēt ierīces detaļas. Ideālā gadījumā somas vai maka materiālam vajadzētu būt ūdens necaurlaidīgam.

Uzglabāšana

Portatīvie datori (skatīt mājas lapā) ir jāuzglabā atbilstoši, ja vēlies, lai tie kvalitatīvi pildītu savas funkcijas. Pirmkārt, jāraugās, lai ierīce atrasties iekštelpās, kur iespējams kontrolēt klimatu. Protams, ir izņēmuma gadījumi, ja ārā esošā gaisa temperatūra to atļauj.

Ziemas laikā noteikti neatstāj datoru mašīnā vai citur pa nakti, kur tam piekļūtu aukstums. Īpaši jūtīgs pret dažādiem ārējās vides apstākļiem ir datora šķidro kristālu displejs, kas patiešām var sasalt, radot nopietnus bojājumus.

Ieslēgšana un sasildīšana

Ja tomēr dažādu apstākļu dēļ dators ir pavadījis ilgāku laiku aukstumā, ienesot to siltā telpā, netaisi to vaļā un neslēdz iekšā uzreiz. Dod laiku tam pierast pie jaunās vides un sasilt. Nogaidi vismaz 15 minūtes un tikai tad ieslēdz ierīci, pretējā gadījumā var nākties rēķināties ar ekrāna un aparatūras defektiem.

Izvairies no bojājumiem

Lai nesabojātu datora cieto disku, pirms ierīces nešanas ārpus telpām, izslēdz to pavisam, nevis tikai aktivizē Sleep režīmu. Kamēr dators “guļ”, tā cietais disks joprojām darbojas un, ja Tu joprojām strādā ar ierīci, kurā iebūvēts HDD ar kustīgajām detaļām, bojājumu risks ir daudz augstāks. Lai arī mūsdienās tirdzniecībā lielākoties dominē SDD diski, kas ir drošāki un izturīgāki, daudzi joprojām izmanto vecākus un trauslākus modeļus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *