Kā pareizi veikt kafijas automāta atkaļķošanu?

kafijas automātiKafijas automāts nevainojami darbojās vairākus mēnešus, bet te pēkšņi radās problēmas – kafija netek. Vai pazīstama situācija? Kafijas automātu atkaļķošana nav nekas jauns un tā notiek tiem, kuri savas aizņemtības dēļ nepienācīgi rūpējas par saviem kafijas aparātiem. Lai vai kā, raksta turpinājumā lasi padomus, kas palīdzēs veikt kafijas automāta atkaļķošanu.

Automāta atkaļķošanai vajadzētu lietot speciālos veikalā nopērkamos tīrīšanas līdzekļus. Un dažādiem automātu ražotājiem tie ir dažādi. Šim mērķim var tikt izmantots ne tikai speciāls šķīdums, bet arī tabletes vai pulveris. Vislabāk, protams, izmantot attiecīgā ražotāja līdzekli, kas, visticamāk, norādīts arī kafijas automāta lietošanas instrukcijā.

Nekādā gadījumā neizmanto citus līdzekļus, kas kafijas automātiem nav paredzēti! Tas nav tikai stāsts, ko izdomājuši ražotāji, lai tikai vairāk nopelnītu. Katrai ierīcei ir citādāka uzbūve, citādākas detaļas, un tikai ražotājs var noteikt, kas konkrētajam kafijas aparātam nekaitēs. Turklāt kafijas automāta tīrīšanai izmantojot neatļautus līdzekļus, tu sabojā ne tikai ierīci, bet arī gatavotās kafijas garšu.. Vai tu to vēlies?

Galvenie soļi līdz atkaļķotam kafijas automātam:

  1. Ja ierīce bijusi ieslēgta, tad nu to izslēdz.
  2. Izņem ūdens tvertni un apmazgā to. Pēc tam tajā ielej ūdeni (daudzumu skati ražotāja instrukcijā) un atkaļķošanas šķidrumu. Ja atkaļķošanai izmanto pulveri vai tabletes, tad pievieno tik daudz, cik norādīts uz konkrētā līdzekļa iepakojuma. Pagaidi līdz pulveris vai tablets ir izšķīdušas.
  3. Nākamais solis ir ielikt ūdens tvertni atpakaļ automātā un ierīci ieslēgt.
  4. Ja kafijas automātam ir speciāla atkaļķošanas programma, tad ieslēdz to. Ierīce visu darbu izdarīs pati. Taču, ja šādas funkcijas nav, tad ieslēdz kafijas gatavošanas pogu, kā to dari parasti. Šādā veidā ūdens kopā ar atkaļķošanas līdzekli iztecēs no automāta, izcejot cauri visam kafijas gatavošanas ciklam.
  5. Pēc tam pagaidi aptuveni 10-20 minūtes un veic šo visu darbību vēlreiz, tikai šoreiz nepievieno atkaļķošanas līdzekli – tikai tīru ūdeni.

Ilgstoši neveiktas apkopes dēļ kaļķa izgulsnējumi var sabojāt ierīci un tad atpakaļ ceļa vairs nav – vai nu jāiztiek ar tējkannu vai jāpērk jauns kafijas aparāts. Tieši tādēļ vērts vēlreiz atkārtot – par kafijas gatavošanas ierīcēm jāparūpējas laicīgi. Tās jātīra un jākopj, ja ne pēc katras, tad vismaz dažām lietošanas reizēm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *