Ieklāt siltās grīdas nozīmē samazināt apkures rēķinus!

siltās grīdasKādu apkures veidu izvēlēties!?

Ikvienam, kas plāno savas mājas būvniecību, mājas apsildīšanas veids ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem laikus un ļoti pārdomāti. Visbiežāk izvēle tiek pieņemta, izvērtējot radiotoru apkuri un silto grīdu jeb zemgrīdu apkuri. Nereti lēmums tiek pieņemts spontāni paklausot draugu ieteikumiem un līdz galam neizpētot visus iespējamos ieguvumus un riskus.

Ieklāt siltās grīdas ir daudzu jauno māmiņu sapnis, jo tieši ar bērnu ienākšanu ģimenē šis apkures veids visbiežāk tiek nopietni apsvērts. Ir vairāki mīti, kas saistīti ar šo apkures veidu. Viens no tiem ir par pastiprinātu putekļu kustību telpās. Tā nav! Siltās grīdas temperatūra sezonas laikā parasti sasniedz no +20 līdz +29 grādiem pēc Celsija skalas. Šāda zema grīdas temperatūra patiešām nevar veicināt gaisa kustību.

Tikpat maldīgi ir domāt, ka šis apkures veids rada smaguma sajūtu kājās. Grīdu temperatūra ir tik zema, ka gluži vienkārši nevar radīt draudus kāju veselībai. Patiesībā, ir tieši otrādi – neatkarīgos medicīniskajos pētījumos pierādīts, ka šāda temperatūra palīdz izveseļoties. Protams, pie nosacījuma, ja būvdarbi veikti pareizi un profesionāli.

Sabiedrībā ļoti populārs ir stereotips, ka siltās grīdas ekspluatācijas izmaksas ir zemākas, kā citiem apkures veidiem. Patiesībā, lētāki rēķini par apkuri ir iespējami, jo temperatūras vertikālais sadalījums ir vienmērīgs visā telpā – pie potītēm temperatūra ir gandrīz tieši tāda pati, kā acu līmenī.

Kā ar izmaksām?

Materiālu un tās montāža kopsummā nav dārgāka par konkurējošo radiatoru apkuri.

Kā tas strādā?

Neizprotot tehnisko pusi, siltās grīdas kā apkures veids liekas ļoti neparasts un pat neiespējams enerģijas ražošanas veids. Siltums tiek ražots izstarošanas veidā sildot ne tikai gaisu, bet arī ķermeni. Tas nozīmē, ka siltums ir izmantots efektīvāk un šādā veidā temperatūru var samazināt pat par 20 grādiem pēc Celsija. Ar šo apsildīšanas metodi savus elektrības rēķinus iespējams samazināt pat par 12%!

Šī apsildes sistēma strādā ar jebkura veida grīdas pārklājumiem – arī flīzēm. Vienīgā atšķirība būs saistīta ar ūdens plūsmu, kas cirkulē grīdu caurulēs. Flīzēm šī plūsma ir mazāk spēcīga, koka grīdai – spēcīgāka. Katras telpas ūdens cirkulācija tiek plānota atsevišķi, tāpēc nav jābaidās par dažādu grīdu virsmu apvienošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *