Esi drošs uz ceļiem arī ziemā

riepasZiema ar laika apstākļiem ir daudz neparedzamāka, nekā jebkurš cits gadalaiks. Vakarā varam doties gulēt, kamēr ārā vēl ir melns asfalts, bet no rīta pamosties sniega vai ledus klātā pasaulē. Tieši tāpēc visiem autovadītājiem jābūt gataviem ziemas sezonai jau tad, kad sniegi vēl nav sākušies, nemaz nerunājot par apledojumu un citām ziemas laika apstākļu ķibelēm. Ja pamostamies no rīta, pie skata, kad aiz loga viss ir balts un sasnidzis, bet auto vēl aprīkots ar vasaras sezonas riepām – labāk braukt ar sabiedrisko transportu un steidzīgi meklēt iespēju nomainīt riepas pret ziemas sezonai piemērotām. Tomēr pats labākais risinājums būtu riepas manīt laicīgi – pirms vēl sniegs sācies. Rindas autoservisos, uz riepu sezonas maiņu, ir diezgan iespaidīgas, var nākties krietni vien nopūlēties, lai vispār tiktu pie iespējas riepas nomainīt, ja tās iegādāties nav tas sarežģītākais process.

Ziemas riepas jāizvēlas atbilstošas savam auto, savam braukšanas stilam un ceļiem, pa kādiem ikdienā pārvietojamies. Ja lielākoties pārvietojamies pilsētā, varam izvēlēties pavisam cita tipa ziemas riepas, nekā tad, ja ikdiena saistās ar braukšanu pa lauku ceļiem. Pilsētā, visbiežāk, neizvēlēsimies ziemas riepas ar radzēm, savukārt, lai pārvietotos pa lauku ceļiem, šādas riepas būs vispiemērotākās. Lai gan ziemas sezonā vajadzētu pārdomāt savu vasaras braukšanas stilu, un būt daudz uzmanīgākiem un piesardzīgākiem, arī no braukšanas stila ir atkarīgs, kādas ziemas riepas jāiegādājas. Likumā noteikts, ka minimālais protektora dziļums, ar kādu drīkst būt ziemas riepas, ir 4 mm, tomēr reizēm, agresīvākiem un sportiskāka stila autobraucējiem, šāds protektora dziļums var būt krietni vien par mazu. Tāpat, ja braucam ārpus pilsētas, pa sniegotiem un apledojušiem ceļiem – dziļāks protektora raksts būs drošāks, nekā minētie 4 mm.

Riepas un citas auto preces izdevīgi pirkt internetā: http://220.lv/lv/auto-preces/riepas

Drošai braukšanai ziemas riepas vajadzētu savam auto “uzlikt” jau tad, kad gaisa temperatūra nepārsniedz 5 grādus virs nulles. Lai patiešām nav jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi kādā rītā, ieraugot sniegu. Tāpat, izvēloties un savu auto aprīkojot ar ziemas riepām, vajadzētu ievērot to, ka uz vienas ass jābūt gan vienāda izmēra, gan arī vienāda modeļa un protektora zīmējuma riepām. Jo īpaši šī informācija ir vērtīga tad, ja gadās kādu no riepām bojāt. Tas nozīmē, ka meklējot, iegādājoties jaunu, tai jābūt tāda paša modeļa un ar identisku protektora zīmējumu, kā veselajai riepai, kas atrodas uz tās pašas ass. Ja nesanāk atrast piemērotu riepu, jāmaina abas.

Pārvietošanās ar auto ziemā vienmēr prasa nedaudz lielāku uzmanību un koncentrēšanos, un, lai gan kvalitatīvas ziemas riepas ir obligāta prasība un nepieciešamība, lai braukšana ziemas apstākļos būtu droša, ļoti daudz ir atkarīgs arī no autovadītāja prasmēm un braukšanas stila.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *