7 iemesli, kādēļ izvēlēties māla dakstiņu jumtu

māla dakstiņiJumta seguma izvēle ir ļoti būtiska, jo no tā atkarīgs gan ēkas iemītnieku komforts un drošība, gan pašas mājas vizuālais tēls. Tiem, kuri vēlas kvalitatīvu ilgtermiņa ieguldījumu, būtu vērts apsvērt dakstiņu jumta iegādi.

Turpinājumā daži iemesli, kādēļ šī varētu būt veiksmīgākā izvēle.

Dakstiņi ir piemēroti Latvijas klimatiskajiem laika apstākļiem

Latvijā vērojamas krasas gaisa temperatūras svārstības, kas negatīvi var ietekmēt jumta segumus, taču tas neattiecas uz dakstiņiem. Gan betona, gan māla dakstiņi saglabā nemainīgu kvalitāti neatkarīgi no laika apstākļiem.

Daudzu māju īpašniekus uztrauc arī vētras, kas dažkārt vērojamas Latvijā. Lai izvairītos no zaudējumiem, ko rada stipra vēja radītie bojājumi, izvēlies dakstiņu jumtu – vējam noraut to būs daudz, daudz grūtāk.

Dakstiņi nerūsē

Jumta segumu nemitīgi ietekmē gaisā esošais mitrums. Bet atšķirībā no daudziem citiem jumta segumu materiāliem, dakstiņi nepakļaujas korozijas ietekmei.

Dakstiņi kalpo ilgi

Māla dakstiņu jumta kalpošanas laiks ir līdz 100 gadiem un pat vairāk. Tas nozīmē, ka, izvēloties šo segumu, par jumta nomaiņu Jums vairs nebūs jādomā, turklāt būsiet saglabājis skaistu mantojumu arī nākamajām paaudzēm.

Dakstiņi nodrošina lielisku skaņas izolāciju

Vēl viens iemesls izvēlēties dakstiņa jumtu – klusums mājā. Jo atšķirībā no citiem jumta segumiem, dakstiņu jumtam piemīt lieliskas skaņas izolācijas funkcija – mājās būs mierīgi un klusi pat stipra lietus, kā arī krusas laikā.

Dakstiņu jumts neprasa īpašu apkopi

Dakstiņi nezaudē savu vizuālo pievilcību daudzus gadus, turklāt šādam jumtam nav nepieciešama īpaša apkope. Pietiek ar regulāru sezonālo apskati divas reizes gadā. Arī dakstiņu jumta labošana ir ļoti vienkārša – ja arī radies bojājums kādā jumta daļā, atliek vien nomainīt bojāto dakstiņu pret jaunu. Nav nepieciešams mainīt visu jumtu, pat ne pusi no tā.

Dakstiņi nodrošina izcilu izskatu jebkurai mājai

Dakstiņi jebkurai mājai liks izskatīties eleganti un cēli, turklāt no mūsdienās pieejamā, plašā profilu klāsta, ir iespēja piemeklēt tādu dakstu, kas piestāvēs jebkura stila ēkai. Ar dakstiņu jumtu māja kļūst pievilcīgāka, kā arī palielināsies tās tirgus vērtība.

Dakstiņi ir ugunsdroši un termonoturīgi

Dakstiņi ir ugunsdrošs materiāls. Tādēļ karstajās vasarās mājā ar dakstiņu jumtu varēsiet justies daudz drošāk. Un arī patīkamāk, jo pateicoties materiāla īpašībām, zem dakstiņu jumta pat dienās, kad šķiet Latvija atrodas tieši uz Ekvatora, būs patīkami vēsi.

*rakstā izmantota informācija no monier.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *