vaditaju mediciniska izzina

Vadītāju medicīniskā izziņa

Varbūt arī Tu šobrīd gatavojies likt tiesības? Noteikti esi dzirdējis, ka lai tās iegūtu, galvenie, protams, būs Tavi teorijas un braukšanas eksāmenu rezultāti, taču piedevām ir jāiegūst arī autovadītāju medicīniskā izziņa par Tavu veselības stāvokli. Šodien pastāstīšu ko vairāk tieši par šo aspektu, ko jaunie braucēji nereti atstāj novārtā.

Kā paredz Ceļu satiksmes likums, topošā vai jau esošā transportlīdzekļa vadītāja veselības stāvokļa atbilstību attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadīšanai apliecina obligātā vadītāju medicīniskā izziņa vai atzinums par medicīniskajām pretindikācijām transportlīdzekļa vadīšanai. Ir pirmreizējās, atkārtotās un pirmstermiņa pārbaudes:

* Pirmreizējās pārbaudes iziet tie cilvēki, kas vēlas iegūt transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

* Atkārtotās veselības pārbaudes ir atkarīgas no transportlīdzekļa vadītāja kategorijas un personas vecuma. Tā piemēram, M, A1, A, B1, B un BE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kā arī traktortehnikas un citu pašgājēju mašīnu vadītājiem atkārtotās pārbaudes jāiziet ik pēc 10 gadiem, personām pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas – ik pēc trim gadiem. Savukārt, C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kā arī tramvaju un trolejbusu vadītājiem atkārtotās veselības pārbaudes jāiziet ik pēc pieciem gadiem, bet personām pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas – ik pēc trim gadiem.

* Pirmstermiņa veselības pārbaude jāiziet transportlīdzekļa vadītājam, kas sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Vēl uz veselības pirmstermiņa pārbaudi transportlīdzekļa (more…)

Read More

malkas apkures katli

Malkas apkures katli – pārbaudīts apkures risinājums Latvijas apstākļiem

Lai gan mūsdienās ir ļoti daudz dažādu veidu, kā apkurināt māju, tomēr malkas apkure vēl joprojām ir ļoti populāra. Un kālab lai tā nebūtu, it īpaši Latvijā, kur 40% teritorijas aizņem meži? Koksne ir atjaunojams resurss, un Latvijā tās netrūkst, atšķirībā no cita veida kurināmā, piemēram, gāzes vai oglēm, kuras nākas importēt. Tev tas nozīmē, ka nebūs nekādu ārējo faktoru, kas ietekmēs kurināmā cenu, tādēļ varēsi rēķināties ar daudz maz stabilām kurināmā izmaksām.

Malkas apkure ir šajos platuma grādos pārbaudīts mājas apsildes veids – iesākumā kurinājām krāsnis, tad pārgājām jau uz veselām apkures sistēmām  (more…)

Read More