vaditaju mediciniska izzina

Vadītāju medicīniskā izziņa

Kā paredz Ceļu satiksmes likums, topošā vai jau esošā transportlīdzekļa vadītāja veselības stāvokļa atbilstību attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadīšanai apliecina medicīniskā izziņa autovadītājiem vai atzinums par medicīniskajām pretindikācijām transportlīdzekļa vadīšanai. Ir pirmreizējās, atkārtotās un pirmstermiņa pārbaudes:

* Pirmreizējās pārbaudes iziet tie cilvēki, kas vēlas iegūt transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

* Atkārtotās veselības pārbaudes ir atkarīgas no transportlīdzekļa vadītāja kategorijas un personas vecuma. Tā M, A1, A, B1, B un BE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kā arī traktortehnikas un citu pašgājēju mašīnu vadītājiem atkārtotās pārbaudes jāiziet ik pēc 10 gadiem, personām pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas – ik pēc trim gadiem. Savukārt C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kā arī tramvaju un trolejbusu vadītājiem atkārtotās veselības pārbaudes jāiziet ik pēc pieciem gadiem, bet personām pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas – ik pēc trim gadiem.

* Pirmstermiņa veselības pārbaude jāiziet transportlīdzekļa vadītājam, kas sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Vēl uz veselības pirmstermiņa pārbaudi transportlīdzekļa (more…)

Read More

malkas apkures katli

Malkas apkures katli – pārbaudīts apkures risinājums Latvijas apstākļiem

Lai gan mūsdienās ir ļoti daudz dažādu veidu, kā apkurināt māju, tomēr malkas apkure vēl joprojām ir ļoti populāra. Un kālab lai tā nebūtu, it īpaši Latvijā, kur 40% teritorijas aizņem meži? Koksne ir atjaunojams resurss, un Latvijā tās netrūkst, atšķirībā no cita veida kurināmā, piemēram, gāzes vai oglēm, kuras nākas importēt. Tev tas nozīmē, ka nebūs nekādu ārējo faktoru, kas ietekmēs kurināmā cenu, tādēļ varēsi rēķināties ar daudz maz stabilām kurināmā izmaksām.

Malkas apkure ir šajos platuma grādos pārbaudīts mājas apsildes veids – iesākumā kurinājām krāsnis, tad pārgājām uz apkures sistēmām, kuras apsildām (more…)

Read More